in

Без бою? Здача Криму – ешелонами на РФ: у Зеленського повідомили щойно! Почесна капітуляція!

Україна може сісти за стіл переговорів з Російською Федерацією з питання дипломатичного виходу росіян з тимчасово окупованого Криму. Такий варіант розвитку подій можливий тільки після виведення всіх російських військ з української території.

“Чи може бути в той момент, коли ви починаєте відведення військ з території України розмови про дипломатичний спосіб виходу з Криму? Так, якщо ви сьогодні починаєте виводити війська, то безумовно ми можемо почекати поки там день-два-три, поки ці війська будуть виходити разом з людьми”, – заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю “Радіо Свобода”

Він нагадав, що після захоплення півострова Москва стягнула туди своїх людей, які незаконно отримали майно, що належить Україні та українцям. За словами Подоляка, після виходу військ РФ з території України можна буде говорити про взаємні гарантії безпеки.

“Ми можемо почекати пару днів, поки вони зберуть там частину якихось своїх речей та виїдуть через Керченський міст, який буде демонтований”, – вказав політик.

Радник глави ОПУ зазначив, що серед тем переговорів можуть бути компенсації за знищену інфраструктуру, військові злочини росіян, а також утворення 100-кілометрової демілітаризованої зони, де Кремль не зможе розміщувати зброю, арсенали або живу силу.

Громадяни Росії, які живуть в окупованому Криму, фактично є учасниками воєнного злочину колонізації, тому мають покинути півострів. Про це розповіла представниця президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева ефірі програми Радіо Свобода.

“А якщо вони не виїдуть, вони мають бути примусово видворені. Це є в українському законодавстві і у будь-якому іншому законодавстві. Якщо особа незаконно перетнула держкордон, це означає, що вона має бути видворена. У нас було кілька пунктів пропуску (Каланчак, Чонгар і Чаплинка) і всі ці громадяни – від 500 до 800 тисяч щонайменше – в’їхали не через ці пункти пропуску і відповідно – нехай розвертаються через Керченський міст і їдуть назад. Якщо ні – вони будуть примусово видворені”, – заявила Ташева.

Вона вважає, що громадяни РФ мали б виїхати з окупованого Криму ще після перших вибухів на півострові влітку минулого року.

Водночас, за словами Ташевої, питання нерухомості, яку отримали громадяни Росії після лютого 2014 року на території Криму, треба обговорювати обережно. Бо якщо майно відібрали у громадянина України – то це одна історія, а якщо була добровільна згода, наприклад, на отримання земельної ділянки – то це вже інша справа.

За даними влади, за час окупації до Криму переїхали приблизно 800 тисяч росіян.

Росія вже готує Крим до оборони, окупанти риють окопи на півострові.

Видання The Washington Post з посиланням на супутникові фотографії компанії Maxar повідомляє про будівництво російськими окупантами на півострові мережі окопів та інженерних загороджень. Укріплення включають глибокі протитанкові рови, лінії траншей та окопів, які тягнуться на сотні метрів.

Супутникові зображення свідчать, що Росія за останній час побудувала укріплення в районах Медведівки, Вітиного та в інших частинах окупованого Криму.

Також знімки показують, що багато оборонних споруд росіян побудовані вздовж водойм і створюють додаткові перешкоди для потенційного наземного наступу України.

Російські військові також активно встановлюють бетонні протитанкові загородження у формі пірамід – так звані “зуби дракона”. Вони мають сповільнити просування наземної військової техніки. Американське видання пише, що для риття окопів росіяни використовують важкі землерийні машини БТМ-3.

Схоже, росіяни не на жарт запінікували, але ніякі окопи їх не врятують. План деокупації ЗСУ не знищить ніхто.

Опублікував Андрій

Армія на Кремль! Регіони повстали – небачений бунт: паніка в Москві! Крах країни, деталі!

Партизани прорвались! Під “стіни Кремля” – злили все: таємна зачистка. Росіяни в істериці, не врятуватись!