in

Молдова неочіковано відновила споживання російського газу. Що стало причиною прийняття такого рішення

Молдова відновила споживання газу, що поставляється «Газпромом», повідомив голова правління «Молдовагаз» Вадим Чебан у телеграм-каналі.

За його словами, це пов’язано із тим, що в результаті погодних умов споживання газу в Придністров’ї знизилося. «Молдовагаз» до кінця березня 2023 року купуватиме для своїх споживачів приблизно 0,7-0,8 млн кубометрів щодня від «Газпрому» і приблизно 1,3-1,5 млн кубометрів щодня від Energocom», — написав Вадим Чебан.

Із 3 грудня 2022 року Молдова повністю відмовилася від споживання російського газу, спрямовуючи весь отриманий газ обсягом 5,7 млн кубометрів газу на добу в Придністров’я. Там газ використовували для побутових потреб, а також для вироблення електроенергії, розташованої в регіоні Молдавської ГРЕС. Вироблена електроенергія постачалася в Молдову за ціною $73 за кВт.год, що дешевше від електроенергії, яку закуповують у Румунії, за $95 за кВт.год. Молдова задовольняє свої потреби в електроенергії завдяки власним генеруючим потужностям лише на 20%.

Молдова споживала газ, який держпідприємство Energocom закуповувало на біржі і зберігало в Румунії та Україні. Своїх газових сховищ у країни немає.

Опублікував Андрій

Замінна Залужному: депутат ВР склав мандат і вирішив вступити в лави ЗСУ

«Китай виступає за мир і діалог!» — після перегорів з кремлівським диктатором Сі Цзіньпін заявив про свою сторону