in

Жителі Мелітополя дочекалися! Росіяни повторили сценарій Херсона: жест доброї волі, чи страх перед ЗСУ?

Здається, незабаром український прапор замайорить над Мелітополем!

Російські війська в тимчасово окупованому Мелітополі діють за таким же сценарієм, за яким відступали з Херсона, заявила начальник об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

“В принципі все за тим самим сценарієм, як було і на правому березі. Напевно, він (сценарій) їм дуже сподобався. Вони спочатку скупчувались навколо Херсона, будували (укріплення), потім повідомляли, що вони залишають деякі населені пункти, потім готувалися до вуличних боїв, потім розповідали, що все ще не втрачено, потім виносили з банків та інших установ те, що вважали цінним”, – наголосила Гуменюк.

Також, Російська окупаційна армія змушена шукати нові можливості для своєї логістики, тому намагається облаштувати шлях для військової техніки на Арабатській стрілці.

“Ми говоримо про те, що вони продовжують вишукувати можливості для своєї логістики. Це якраз для нас характеризує ефективність нашої роботи. Це означає, що всі інші наші заходи військового контролю і вогневого контролю над тими шляхами логістики, які існують у загальноприйнятому розумінні географії, для них уже неспокійні. Вони намагаються шукати альтернативу”, — сказала Гуменюк.

Вона також нагадала, що для росіян війна все одно залишається так званою “спецоперацією”, у рамках яких вони намагаються також освоїти чималі частини державного бюджету РФ, які там виділяються на це. Тож, за словами спікерки, тут вбачаються і корупційний компонент, бо безглуздість цього проєкту очевидна.

Також Гуменюк прокоментувала і встановлення російськими окупантами так званих “зубів дракона” на чорноморському узбережжі Криму.

“Моя єдина, напевно, обґрунтована версія, яка хоч якось логічно вкладається, — за відсутності зимового обмундирування — спосіб зігрітися, бо жодні окопи, ні викопування, ні виставляння інженерних споруд, ну не допоможуть їм абсолютно зупинити наступальну операцію, і просування наших військ, і визволення Криму. Це їм ніяк не допоможе, але руки повинні бути чимось зайняті, тим більше, що туди призваний ненавчений персонал”, — вважає начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України.

Про те, що російські війська в тимчасово окупованому Мелітополі готуються до вуличних боїв, заявив раніше міський голова Іван Федоров у Telegram.

“Окупанти, до чого готуєтесь? Вже другий день у самому центрі поки що окупованого Мелітополя окупанти розставляють бетонні конуси. Напевно, за останній тиждень окупанти настільки відчули запах “смаженого”, що вже готуються до вуличних боїв”, – наголосив Федоров.

За його словами, “зуби дракона” окупанти розставляють посеред центральних вулиць і житлових кварталів.

А нещодавній черговий влучний удар українських військових став дуже болючим для окупаційної армії у тимчасово окупованому Мелітополі.

Окрім того, ЗСУ завдали ще низку інших болючих ударів по окупаційній армії у Запорізькій області декілька днів назад.

«Підтверджено ураження противника Силами оборони України за попередні дні в Запорізькій області. Так, крім знищення керівного складу 58 армії у місті Мелітополь, в районах населених пунктів Енергодар, Токмак та Гуляйполе знищено три артилерійські установки, до 10 одиниць військової техніки різного типу та поранено близько 150 військовослужбовців противника», – йдеться у зведенні Генштабу.

Опублікував Андрій

ЗСУ привітали зі святом! Вибухи під Москвою — немає світла і води! Перемога близько!

Повний розгром! ЗСУ блискавично розбило чмобіків, живими майже ніхто не залишився! Перемога близько!