in

В ці хвилини! Потужна атака нашої артилерії — «чмобіки» лежать купами! Кадирівці в паніці відступають! Переможемо!

Незважаючи на постійні відступи військ РФ на заздалегідь підготовлені позиції — і там їм немає спокою через дії ЗСУ.

На Луганському напрямку російські загарбники постійно перебувають під тиском Сил оборони України. Про це сказав представник Східного угруповання ЗСУ Сергій Черевий в етері телемарафону.

За словами Череватого, Луганський напрямок є третім за ступенем тяжкості та інтенсивності боїв після Бахмута та Авдіївки. Так звані «кадировці», які зазвичай виконують жандармські функції, не рвуться до передових загонів, і на Луганщину Росія перекидає нові підрозділи, поповнені мобілізованими, і намагається побудувати лінії оборони.

«Однак усі їхні спроби контратакувати ми припиняємо жорсткою відповіддю. Як правило, потужними ударами артилерії реактивних систем залпового вогню, а за потреби – контратаками. Щодобово по них працюють наші ракетні війська, артилерія, намагаючись постійно знищувати їхні польові склади. Ось і цієї доби було знищено 2 польові склади боєприпасів. Знищуємо командні пункти, скупчення ворога. Тому ворог постійно під нашим тиском», – наголосив представник Східного угруповання ЗСУ.

За його словами, найгарячішою ділянкою фронту залишається Бахмут. Лише протягом останньої доби на Бахмутському напрямку зафіксовано 266 ворожих обстрілів із усіх видів артилерії, реактивних систем залпового вогню, танків, сталося понад 15 бойових зіткнень. Загарбники втратили понад 100 людей убитими та близько 200 пораненими.

«Найчастіше вони просто бездумно кидають у бій людей, втрачаючи живу силу, бойову техніку, а натомість мають завойовані кілька десятків метрів. У нас ведеться там (на Донеччині – ред.) мобільна оборона, так звана смарт-оборона (тобто розумна оборона), щоб завдавати максимальних збитків, але мінімізувати свої втрати та не допустити… системного прориву ворога», – сказав Череватий.

За його словами, на Бахмутському напрямку фронт гнучкий. «Тут мається на увазі те, що коли така динаміка боїв, іноді розумніша деяким підрозділам відійти, перегрупуватися, щоб потім була можливість вести бойові дії. А не так, як у росіян», – зазначив представник Східного угруповання ЗСУ.

Додамо: після візиту до Сполучених Штатів Володимир Зеленський натякнув, що привіз хороші новини, які допоможуть військовим і на Бахмуті, і на Півдні, і на інших ділянках фронту. Найімовірніше, йдеться про комплексні рішення, які посилять ЗСУ у перспективі.

Про це в одному з інтерв’ю розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. Він також припускає, що йдеться про питання перспективи.

Сполучені Штати нещодавно ухвалили бюджет країни, у якому планують виділити майже 45 мільярдів доларів на підтримку України та інші супутні витрати. Ця сума допоможе суттєво посилити можливості ЗСУ.

Можливо, мається на увазі все в комплексі. Не тільки те, що в останньому пакеті допомоги. А, можливо, досягнуто попередніх домовленостей, що США докладуть зусиль для передачі зброї, про яку говорив Залужний в інтерв’ю The Economist, – зазначив Мусієнко.

Окрім того, як вважає Мусієнко, починається нова фаза війни. Це – змагання ресурсів, спроможностей та можливостей. Саме тому Зеленський поїхав до Сполучених Штатів, а росія відрядила колишнього президента Дмітрія Мєдвєдєва до Китаю. Кремль дуже хоче, щоб Пекін почав більше допомагати окупантам.

Росія задекларувала наміри продовжувати війну та збільшити армію. А це дуже затратна річ. Також Росія шукає зброю по всьому світу, де тільки може знайти – Іран, КНДР. Поки що немає ресурсів, які б могли суттєво її посилити, – розповів Мусієнко.

Є певний неприємний сигнал, що КНДР нібито продала зброю для ПВК Вагнера. Очевидно, що це могло відбутися принаймні з мовчазної згоди Китаю.

Опублікував Андрій

Сім хвилин тому! Цей день настав — палає військова частина у Москві! (ВІДЕО) Перемога близько!

Заява Генштабу — вихід до узбережжя Азовського моря! Дочекалися! Повна деокупація! Перемога близько!