in

Спочатку Крим, потім — Донбас. Стало відомо про підготовку атаки на Севастополь — три кроки, які дозволять повернути Крим

Наступ ЗСУ на Сході України продовжується. Окупанти і їх недолуге командування вже чітко усвідомлюють, що кожен населений пункт, який вони захопили, обов’язково буде повернутий під український суверенітет.

На думку військового експерта Павла Нарожного, спершу наші захисники звільнять Крим, а лише потім – Донбас. Про це він сказав в ефірі українського телеканалу.

Як пояснює Нарожний, Крим відносно просто можна відрізати від ліній постачання:

  • повітряної – аеропорти, системи ППО відпрацьовуватимуть по літаках;
  • морської – порт Севастополя;
  • сухопутної – Кримський міст.

Військовий експерт наголошує, що звільнення Донбасу стане найскладнішою операцією.

З Луганськом й Донецьком ситуація набагато складніша. Там є сухопутний коридор, величезний кордон з Росією, є багато автомобільних доріг і залізниць. Я думаю, що Севастополь реалістичніше звільнити,
– зауважує Нарожний.

Для того, щоб звільнити Донецьк, потрібно взяти його в кільце. Військовий експерт запевняє: перший крок – Мелітополь, другий – Маріуполь, третій – Донецьк. Потрібно оточити місто й відрізати лінії постачання.

Нарожний стверджує, що для звільнення Луганська необхідно відрізати Сватове й Кремінну. Тоді ми можемо зробити величезні логістичні проблеми росіянам. Наразі у нас варіанту немає, адже не можемо дістати туди, куди треба.

Сумнівів я не маю, Донецьк та Луганськ буде деокуповано – це лише питання часу. На жаль, після звільнення обидва міста будуть під величезною загрозою обстрілів з боку Росії. Так, як відбувається з Херсоном, Харковом та іншими прикордонними українськими містами,
– відзначає Нарожний.

Річ у тім, що окупанти серйозно окопалися на Донбасі. Там є щонайменше три лінії оборони, вони глибоко бетоновані. Але ключова проблема в іншому. За словами Нарожного, якщо ми оточимо Донецьк, ті війська, які стоятимуть за містом, стануть мішенню для ворожої артилерії. Наші військові можуть прорвати бетоновану лінію оборони. Головне – придушити усю ту артилерію, яка стрілятиме по наших військових. Для цього нам потрібна або потужна авіація, або далекобійні ракети.

“Якщо ми робитимемо це тими засобами, які маємо наразі, і не будемо стріляти по території Росії зброєю, яку нам надали союзники – ця операція буде дуже кривавою для нас. Вона не матиме сенсу з точки зору кількості втрачених військових й отриманого вихлопу в результаті”, – стверджує Нарожний.

Військовий аналітик, полковник ЗСУ Владислав Селезньов впевнений – Путін прагне повністю захопити Донецьку та Луганську області, і це є зараз ціллю номер один Росії в Україні. Проте зазначає, що в цій історії немає ані військового, ані військово-політичного аспекту, лише політичний.

«Згадаймо 24 лютого, ту саму промову Путіна, в якій він говорив, що Росія «йде на допомогу пригнобленим народам Донецької та Луганської областей». Цілком очевидно, що плани Путіна з того часу не змінилися, він все ще марить тим, щоб узяти повністю під контроль Донецьку та Луганську області. І щоб не видаватися для російського люду тим, хто програв, він і докладає всі можливі зусилля, щоб реалізувати цей план», – сказав експерт в ефірі Радіо Донбас.Реалії.

З ним погоджується політолог та військовий ЗСУ Кирило Сазонов. Він зауважив, що втрата Херсона – єдиного захопленого обласного центру після повномасштабного вторгнення – була дуже болючим ударом по Путіну і тезам російської пропаганди. Тому президент Росії не може допустити ще й втрати територій, окупованих 2014 року, до того ж «прийнятих» до складу Російської Федерації.

«Над Путіним сміятимуться за спиною всі, включно з Кабаєвою та Пєсковим. Тому він триматиметься за Донбас зубами мертвою хваткою, аби не зганьбитися, аби над ним не сміялися», – припустив Сазонов в ефірі Радіо Донбас.Реалії.

Опублікував Андрій

85-річна бабуся яка втратила житло зайшла в ресторан загрітися, те що трапилось далі викликало обурення по всій Україні…

Місто оточене. Чому саме Бахмут стане цвяхом у труну російської армії — покрокова відповідь військового експерта